KosovëLajme

Reagim i ashpër i Haradinajt: LDK, parti bolshevikësh

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, ka reaguar pas shkarkimit të Vjosa Osmanit nga të gjitha pozitat që kishte në Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Haradinaj, nëpërmjet një shkrimi në Facebook, e ka krahasuar LDK-në me komunistët bolshevikë, teksa i ka quajtur edhe mashtrues.

“Me veprimet kundër Vjosa Osmanit e Donika Gërvalles e disa te tjerve këta dje, sot dhe nesër dëshmuan dhe do dëshmohen se janë po të njejtët komunistë bolshevik ku çdo kundershtar duhet të përjashtohet, perveç kësaj duhet edhe linçu e demonizu se janë “tradhtar””, ka shkruar ai.

Nasim Haradinaj

Burimi in7.

Më shumë

Artikuj të ngjajshëm

Back to top button
Close
Close
%d bloggers like this: