LajmeMaqedonia e Veriut

Reagim i LSDM-së ndaj konferencës për shtyp të Naser Zyberit të BDI-së

BDI sot edhe zyrtarisht hoqi dorë nga koncepti një shoqëri për të gjithë.

Na vjen keq që BDI po shërbehet me retorikë të tillë nacionaliste dhe i minon përfitimet e Marrëveshjes së Ohrit.

Koha për ndasi ka përfunduar që moti.

Për Koalicionin “Mundemi” dhe LSDM-në prej kohësh nuk është e rëndësishme se cilës etni i takon por sa është i aftë dhe punon në funksion të “një shoqërie për të gjithë” dhe të ardhme të sigurt për qytetarët.

Siç është nisur BDI-ja deri në fund të fushatës do ta ndryshojë emrin e partisë. Nga Bashkimi Demokratik për Integrim do të bëhen radikalë nacionalistë për dezintegrim.

LSDM mbetet shtylla e stabilitetit, e unitetit, bashkimit, progresit, së ardhmes.

Qendra për Komunikim me opinionin e LSDM-së

Burimi in7.

Më shumë

Artikuj të ngjajshëm

Back to top button
Close
Close
%d bloggers like this: