LajmeMaqedonia e Veriut

Dy fëmijë e kanë humbur jetën pas përmbysjes së një traktori afër Strumicës

Sot në orën 15:15 dy persona në moshën prej 14 dhe 15 vjet jetën e kanë humbur në një aksident trafiku që ndodhi në urën afër Strumicës, në rrugën lokale mes fshatrave Dobrejci dhe Piperov, konfirmoi zëdhënësja e SPB Strumicë, Hrizantema Rendevska.

Sipas informacioneve fillestare, traktori me të cilin janë transportuar të dy fëmijët është përmbysur dhe ka rënë në lumë.

Ekspertizë në vendin e ngjarjes kanë kryer prokurori publik, ekipi i ekspertëve nga SPB Strumicë dhe mjeku i mjekësisë ligjore, ndërsa pas konstatimit të arsyeve të vdekjes trupat e fëmijëve u janë dorëzuar familjeve. rt/sn/

2020-06-29 19:46:46, nga Sadete Nebi

Burimi in7.

Më shumë

Artikuj të ngjajshëm

Back to top button
Close
Close
%d bloggers like this: